SPAR 20,-
1 / 1
SPAR 20,-

Original Spray Deodorant

Variant:125 ml

Kun 13 dage tilbage - Se hele tilbuddet

79,95 kr.99,95 kr.Spar 20,-
Optjen 8 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 143 butikker ·

Bulldog Original Spray Deodorant er en spraydeodorant til mænd, der er udviklet til at give 24 timers beskyttelse mod uønsket lugt.

Deodoranten har Bulldoggens signaturduft med friske toner af citron, appelsin og bergamotte, suppleret med salvie, patchouli og cedertræ.

Den kombinerer det bedste fra naturen og videnskaben til en unik duftteknologi med beskyttelse mod uønsket lugt og en friskhed, der holder længe. Passer også til sensitiv hud.

Produktet indeholder en blanding af kokosolie, teflose og naturligt udvundet alkohol, der hjælper med at forhindre, at bakterier, der forårsager svedlugt, binder sig til huden.

Nøgleingredeinser

  • Teflose er en kulhydrat, der fremstilles ved bakteriefermentering. Den skaber en "Teflon-lignende" belægning på huden, der forhindrer, at bakterier binder sig.

  • Alkohol - Udvundet fra sukkerroer. Alkohol hjælper med at forhindre, at bakterier, der forårsager svedlugt, binder sig til huden ved at skabe et tørt, ugunstigt miljø for bakterier.

  • Kokosolie – Har et højt indhold af fedtsyrer som laurinsyre. Fedtsyrerne hjælper med at forhindre, at bakterier, der forårsager svedlugt, binder sig til huden. Kokosolie hjælper også med at fugte huden.



Hold dig frisk hele dagen med Bulldog Original Spray Deodorant!

Hos Bulldog tror vi på at fremstille kvalitetsprodukter, der frigør den fulde potentiale i ingredienser af naturlig oprindelse.

Produktspecifikationer:

  • 98 % naturlige ingredienser

  • Uden aluminium

  • Flaske lavet af 100 % genbrugt aluminium og fuldt genanvendelig


Bulldog Original Spray Deodorant bruger en innovativ teknologi, der erstatter almindelige kulbrinter med den inerte gas kvælstof for at reducere produktet bidrag til drivhusgasser. Teknologien gør det også muligt for 125 ml at give lige så mange anvendelser som en deodorant i en emballage på 250 ml

En uafhængig klinisk undersøgelse med 20 mandlige frivillige, der blev gennemført i december 2022, viste, at Bulldog Original Spray Deodorant giver 24 timers beskyttelse mod svedlugt.
Produktet er også dermatologisk testet gennem en uafhængig undersøgelse under dermatologisk kontrol på en gruppe på 50 frivillige (mænd og kvinder), hvoraf 25 frivillige havde allergier/følsom hud.

Sikkerhedsadvarsler

FARE: Yderst brandfarlig aerosol. Trykt container: Må springe hvis det er opvarmet.
Indhold125 ml
Enhedspris639,60 kr./l
MærkeBulldog
KategoriDeodoranter
Se altVegansk Deodoranter
Se altBulldog Deodoranter
Varenummer833196
Fabrikant, EUHouria Elouardani
Schützenstr. 110
D-42659 Solingen
Germany
Fabrikant kontaktkarolina@bulldogskincare.com
FabrikantBulldog Skincare
Ladbroke Grove 332
W10 5AD London
UK
Fabrikant kontakthttps://uk.bulldogskincare.com/pages/contact-us

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Bulldog har udviklet en serie plejeprodukter, der giver dig en frisk og beskyttet hud. Original Shower Gel med en frisk duft af citrus og enebær renser skånsomt, mens Original Deodorant med præbiotisk cikorierod giver effektiv beskyttelse. Afslut med Original Protective Moisturiser, som beskytter huden mod solens skadelige stråler.

Original Shower Gel 500 ml
Er en kropssæbe til badet med Bulldogs signaturduft med topnoter af bergamot, citron og lime samt basisnoter af cedertræ og enebær. Er vegansk og rengør uden at udtørre huden.
Original Spray Deodorant
Denne Deodorant giver 24 timers beskyttelse mod uønsket lugt med Bulldoggens signaturduft af citron, appelsin, bergamot, salvie, patchouli og cedertræ. Giver beskyttelse mod svedlugt, og er velegnet til sensitiv hud.
Protective Moisturiser SPF 15
En fugtighedscreme med naturlige ingredienser, der beskytter huden mod solens UVA/UVB-stråler.
Bulldog Original Shower Gel 500 ml
SPAR 28,-
500 ml
BulldogOriginal Shower Gel
111,95 kr.139,95 kr.
(1)
Nuværende produkt
Bulldog Original Spray Deodorant 125 ml
SPAR 20,-
125 ml
BulldogOriginal Spray Deodorant
79,95 kr.99,95 kr.
(2)
Bulldog Protective Moisturiser SPF 15 100 ml
SPAR 24,-
100 ml
BulldogProtective Moisturiser SPF 15
95,95 kr.119,95 kr.
(13)
287,85 kr.359,85 kr.

Optjen 30 point at handle for

Kundeanmeldelser

3
Baseret på 2 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
50
40
32
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
T
Tina, 38 år
2 mdrVerificeret køb
Roll-on er bedreKøbte kun denne, da Roll-on var udsolgt. Men manden siger den er ganske fin.
B
Bo, 62 år
9 mdrVerificeret køb
God duft, men..Dejlig ren duft, men er desværre meget flygtig. Er forsvundet efter kort tid.
Viser 2 af 2