1 / 1
Eau Des Jardins Fragrance Spray
Størrelse:100 ml
434,95 kr.
- Kan afsendes med det samme.
- Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.
På lager i 35 butikker ·
En overraskende kombination af æteriske olier og planteekstrakter med aroma og fytoterapeutiske fordele.
En boblende friskhed af frugtagtige noter, en fængslende duft af vilde roser og duften af behaglige træagtige noter.
Dufter som duften i en drømme have, hvor blomster er sprunget ud i fuld flor kombineret med hudplejefordelene ved bøg, rønnebær og solbær. Fugter, beroliger og sikrer en smuk blød hud.
En boblende friskhed af frugtagtige noter, en fængslende duft af vilde roser og duften af behaglige træagtige noter.
Dufter som duften i en drømme have, hvor blomster er sprunget ud i fuld flor kombineret med hudplejefordelene ved bøg, rønnebær og solbær. Fugter, beroliger og sikrer en smuk blød hud.
Form | Spray |
Sæson | Sommer, Dag |
Duftfamilie | Blomster |
Sprøjt ud på hele kroppen efter brusebad eller i løbet af dagen efter behov.
ALCOHOL. AQUA/WATER/EAU. PARFUM/FRAGRANCE. BETAINE. GLYCERIN. LIMONENE. CITRONELLOL. GERANIOL. BENZYL ALCOHOL. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. LINALOOL. CITRAL. FAGUS SYLVATICA BUD EXTRACT. CITRIC ACID. BENZOIC ACID. PYRUS SORBUS BUD EXTRACT. RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) BUD EXTRACT. DISODIUM EDTA. [C3922A]
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Indhold | 100 ml |
Enhedspris | 4.349,50 kr./l |
Mærke | Clarins |
Serie | Hudpleje |
Kategori | Eau de Toilette |
Se alt | Clarins Eau de Toilette |
Se alt | Hudpleje Eau de Toilette |
Varenummer | 759102 |
Fabrikant | Clarins Clarins, 9 rue du commandant Pilot 92 200 Neuilly sur Seine France |
Fabrikant kontakt | kundeservice-dk@online.clarins.com |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
Clarins
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Sorter efter
A
Anna, 32 år3 mdrVerificeret køb
Jeg elsker den her duftMan kan kun beskrive duften som frisk og opløftende, og så er det en fantastisk pris for så meget parfume.
C
Conni, 53 år9 mdrVerificeret køb
Super skøn sommerduftMå aldrig udgå❤️
M
marianne, 75 år11 mdrVerificeret køb
Super ClarinsJeg har købt clarins mange gange før.. jeg holder meget af duften derfor bliver det min favorit af dufte ( mild og frisk)
V
Vibeke, 63 år1 årVerificeret køb
SommerfriskDejlig ny duft
Viser 4 af 11