Spar 20%
Kun online
1 / 1
Spar 20%
Kun online

Two In One Poreless Power Liquid

Variant:100 ml

Kun 6 dage tilbage - Se hele tilbuddet

Medlemspris
187,96 kr.234,95 kr.Spar 47,-
Optjen 19 point hos Club Matas
Spar 20% på alt* hudpleje
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

Forhandles kun online

Fugtgivende
COSRX Two In One Poreless Power Liquid 100 ml

COSRX Two In One Poreless Power Liquid er din hemmelighed til en fejlfri hud året rundt. Dette kraftfulde serum bekæmper både forstørrede porer og hudorme med 0,1% BHA (salicylsyre) for en mild kemisk eksfoliering, der fjerner døde hudceller og urenheder. Tannin hjælper med at minimere porer og opstramme huden. Den lette formel absorberes hurtigt uden at fedte og er ideel til alle hudtyper, selv sensitive.

Forvent en glattere, mere strålende hud med reduceret synlighed af porer. Den kølende effekt beroliger huden og hjælper med at kontrollere overflødig talgproduktion.
HudtypeNormal, Kombineret
EgenskaberFugtgivende, Dybderensende
SpecialbehovPorer, Ujævn hudtone
Påføres efter du har renset huden. Kan bruges sammen med andre AHA- eller BHA-produkter. Pump 2-3 gange på en vatrondel og påfør i hele ansigtet, undgå øjen- og mundområdet.

Eksperttip

Påfør et par dråber på en vatrondel på ren hud efter rens. Brug morgen og aften for optimale resultater. Kan bruges sammen med andre AHA- eller BHA-produkter.

Sikkerhedsadvarsler

Om dagen skal du følge op med en bredspektret solbeskyttelsescreme med mindst SPF 30. Må ikke anvendes på beskadiget eller irriteret hud. Må ikke anvendes i tilfælde af allergi over for nogle af indholdsstofferne. Må ikke anvendes i tilfælde af allergi over for aspirin, da det kan forårsage en uheldig reaktion over for betainsalicylatet. Kun til udvortes brug. Indstil brugen og kontakt en læge, hvis der observeres udslæt under brugen af varen. Undgå kontakt med øjnene.
Salix Alba Bark Water"", ""Butylene Glycol"", ""1, 2-Hexanediol"", ""Hydroxypropyl Cyclodextrin"", ""Aqua/Water"", ""Ethyl Hexanediol"", ""PEG-60 Hydrogenated Castor Oil"", ""Betaine Salicylate"", ""Arginine"", ""Betaine"", ""Allantoin"", ""Panthenol"", ""Ethylhexylglycerin"", ""Carbomer"", ""Pentylene Glycol"", ""Sodium Hyaluronate"", ""Cassia Obtusifolia Seed Extract"", ""Menthyl Lactate"", ""Mentha Haplocalix Extract"", ""Disodium Phosphate"", ""Sodium Phosphate

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold100 ml
Enhedspris1.879,60 kr./l
MærkeCOSRX
SerieOne Step
KategoriSerum
Se altMindre kemi Serum
Se altCOSRX Serum
Se altOne Step Serum
Varenummer791390
FabrikantBIORIUS
Avenue Léonard de Vinci 14
1300 Wavre
Belgium
Fabrikant kontaktinfo@biorius.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Inspiration

Stories artikel
Farmakonomen guider: Bliv klogere på Niacinamid
Læs mere her
Stories artikel
Den store guide til K-beauty
Læs mere

Kundeanmeldelser

5
Baseret på 2 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
52
40
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
E
Emma, 24 år
1 år
UundværligKøber nu dette produkt for femte gang. Det er så godt til mine meget store porer på næsen, og giver en pæn ensartet hud. Et af få serum med BHA der ikke giver en klistret fornemmelse.
S
sif, 22 år
1 årVerificeret køb
Fantastisk produktEt produkt der virker, som det skal.
Viser 2 af 2