NYHED
1 / 1
NYHED

Guilty Love Edition Pour Femme Eau de Parfum

Variant:50 ml
919,95 kr.
Optjen 92 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Med dette produkt opnår du fri fragt ·

På lager i 244 butikker ·

Vi præsenterer Gucci Guilty Love Edition Pour Homme og Pour Femme, Limited-Edition dufte designet til at fejre kærligheden i alle dens former til Valentinsdag. Denne duo har sat sig som mål at udviske grænserne i dufte, med en maskulin signaturingrediens blandet i den kvindelige duft, og en feminin signaturingrediens i den mandlige duft for at røre godt rundt i det velkendte og afspejle denne etos.

Gucci Guilty Love Edition pour Femme udvisker grænserne for duft i en kraftfuld ode til selvaccept og kærlighed i alle dens former. De ikoniske Gucci Guilty Pour Femmes signaturingredienser er skabt til at inspirere til en dybere forbindelse til de mennesker, steder og ting, der sætter lys på hver kærlighed, lidenskabeligt blandet til Gucci Guilty Love Edition Pour Femme.

Duften åbner med den sensuelle blomsterfriske Lilac Accord, en karakteristisk grøn og frisk note, der byder på en honningglat sødme, der driver dens elegance. Lilac Accord, der trækker dig ind og giver dig lyst til mere, flirter med den kolde, jordagtige Patchouli Oil i hjertet. Træagtig og utrolig fyldig udstråler den en uforlignelig varme, der forbereder dig til den smukke dybde i den varme moskusagtige ravakkord i bunden.

Med sin rundede fornemmelse af komfort og sin lysende energi bliver øjeblikkets varme fastholdt for evigt sammen med dets minder, hvilket tilføjer sensualitet og en overflod af dybe, begærlige følelser til duftens krop. Limited-Edition flasken til hende udgør halvdelen af en kærlighedshistorie klædt i mat lilla. Designet afrundes med brandets sammenlåsende G-logo og en hætte i børstet sølv, og fås i formaterne 50 ml og 90 ml.
FormSpray
DuftfamilieSød og varm
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, CITRONELLOL, LINALOOL, ISOEUGENOL, CITRAL, CINNAMYL ALCOHOL.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold50 ml
Enhedspris18.399 kr./l
MærkeGucci
SerieGuilty Pf Love Edition
KategoriEau de Parfum
Se altGucci Eau de Parfum
Se altGuilty Pf Love Edition Eau de Parfum
Varenummer1010603
FabrikantCOTY Global HQ
Buitenveldertselaan 3-5
1082 VA, Amsterdam
THE NETHERLANDS
Fabrikant kontakthttps://www.coty.com/contact-us

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

5
Baseret på 2 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
52
40
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
M
Marie, 26 år
2 uVerificeret køb
LækkerSimpelthen så lækker og dejlig en duft, en af min nye top 3. Den er måske lidt sprittet i starten, men når den er varm (på huden) er den simpelthen fantastisk. Holder ikke hele dagen (så du selv kan d...
HO
Helle overby, 60 år
2 uVerificeret køb
LækkerSå denlig , har fået flere kommentar hvor godt den dufter
Viser 2 af 2