1 / 1

Drink Up Nourishing Avocado Lip Butter

Variant:15 ml
159,95 kr.
Optjen 16 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 219 butikker ·

Origins Drink Up Nourishing Avocado Lip Butter er en 2-i-1 læbebehandling og natmaske, der giver bløde, smidige læber. Denne næringsrige læbebalsam er beriget med 8 nærende planteolier og smør, inklusive avocado og mangokerne, der smelter ind i læberne og giver intensiv fugt og pleje. Den 94% naturligt udvundne formel hjælper med at binde fugten, så læberne får en fin glans og ikke udtørres. Beskyt dine læber med denne dybt nærende læbebalsam. Til alle, der ønsker bløde og velplejede læber, især dem med tørre eller sprukne læber.



Den fugtgivende balsam udglatter og lindrer læberne med blødgørende ingredienser som abrikosolie. Avocado, en nærende superfood, giver friske, hydrerede og sunde læber. De 8 planteolier og smør fungerer som fugtgivere og blødgørende midler, der er rige på næringsstoffer og blødgør og udglatter læberne.




  • Type: Læbebalsam og natmaske

  • Fordele: Nærende, fugtgivende, blødgørende

  • Nøgleingredienser: Avocado, 8 planteolier og smør (inklusive abrikos- og mangokerneolie)

  • Tekstur: Smeltende balsam

  • Anvendelse: Påfør efter behov. Til natmaske, påfør rigeligt før sengetid.

  • Hudtype: Alle hudtyper, især tør og sensitiv hud

  • Forventede resultater: Bløde, smidige, hydrerede og sunde læber

  • Naturligt indhold: 94% naturligt udvundet

Påføres efter behov for at nære læberne. Til behandling natten over
påføres rigeligt før sengetid.

Eksperttip

For ekstra bløde læber, eksfolier dine læber forsigtigt før påføring af Drink Up Nourishing Avocado Lip Butter. Brug den dagligt som læbebalsam og 1-2 gange om ugen som en intensiv natmaske for at opnå optimale resultater

Ricinus communis (castor) seed oil, persea gratissima (avocado) oil, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, mangifera indica (mango) seed butter, oryza sativa (rice) bran wax, helianthus annuus (sunflower) seed oil, carthamus tinctorius (safflower) seed oil, jojoba esters, prunus armeniaca (apricot) kernel oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil*, ribes nigrum (black currant) seed oil*, rosa damascena flower oil*, eucalyptus globulus leaf oil*, osmanthus fragrans flower extract, limonene, citral, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, squalane, oryza sativa (rice) bran oil, oenothera biennis (evening primrose) oil, tocopheryl acetate, tocopherol * essential oil Vær opmærksom på, at ingredienslisterne kan ændre sig eller variere fra tid til anden. Se ingredienslisten på den produktpakke, du modtager, for at få den mest opdaterede liste over ingredienser.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold15 ml
Enhedspris10.663,33 kr./l
MærkeOrigins
SerieHudpleje
KategoriLæbepleje
Se altMindre kemi Læbepleje
Se altOrigins Læbepleje
Se altHudpleje Læbepleje
Varenummer767619
FabrikantWhitman LBS NV
Nijverheidstraat 15
2260 Oevel
Belgium
Fabrikant kontaktcontactmanufacturer@elcompanies.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.3
Baseret på 31 anmeldelser
84% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
521
43
34
22
11
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
M
Mai-Brit, 50 år
3 uVerificeret køb
Ok Lip butterEn velduftende og velsmagende lib butter. Fedter desværre lidt for meget, svært ved at trænge ind i læberne. Bedst til natten.
A
Atle, 41 år
4 mdrVerificeret køb
Ikke god mod irriterende læberHar man irriterede læber skal der altså mere til en denne her. Måske forebygger den, men den reparere ikke. Og så er det også bare klamt at man skal rode nede i den med fingrene.
V
Vinni, 35 år
6 mdrVerificeret køb
God læbebalmSuper godt køb! Jeg bruger den om aftenen inden jeg går i seng, og mine læber er stadig fugtige om morgenen. Den er ikke så tyk og fedtet i konsistensen, hvilket jeg godt kan lide
K
Kirstine, 45 år
8 mdrVerificeret køb
OkayIkke så god som forventet. Har meget tørre læber og skal applikere hvert 15 min for at holde dem fugtige, så ikke noget for mig.
Viser 4 af 31