1 / 1

The Ritual of Sakura Foaming Shower Gel

Variant:200 ml
89,95 kr.
Optjen 9 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 20 butikker ·

Tør hud
Giv din hud gaven af en ny begyndelse med den skummende kropsgel fra The Ritual of Sakura.

Den har den fornyende kombination af kirsebærblomst og rismælk og den unikke egenskab, at gelen omdanner sig til silkeblødt, rensende skum.

Den blomsteragtige duft åbner med bløde mælkeagtige undertoner, efterfulgt af sprøde, friske grønne noter. Den forvandler sig derefter til en harmonisk blanding af søde kirsebær og fortryllende blomsternoter.

Gør hver dag til en ny begyndelse ved at kombinere den med en luksuriøs bodycreme fra samme kollektion.

Lavet af 91% ingredienser af naturlig oprindelse.
HudtypeNormal, Tør

Sikkerhedsadvarsler

ADVARSEL: Trykbeholder: Kan sprænge, hvis den opvarmes. Undgå at sprøjte i øjnene. HVIS KONTAKT MED ØJNENE: Skyl grundigt med vand i flere minutter. Hold væk fra varme, varme overflader, gnister, åben ild og andre antændelseskilder. Rygning forbudt. Må ikke punkteres eller brændes, heller ikke efter brug. Beskyt mod sollys. Må ikke udsættes for temperaturer over 50 °C/122 °F. Opbevares utilgængeligt for børn. 5,5% af indholdets masse er brandfarligt
Aqua/Water, Sodium Coco-Sulfate, Decyl Glucoside, Isopentane, Coco-Glucoside, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Isopropyl Palmitate, Parfum/Fragrance, Isobutane, Oryza Sativa (Rice) Extract, Prunus Serrulata (Cherry) Flower Extract, Citric Acid, Sodium Benzoate, Hexyl Cinnamal, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Salicylate, Linalool, Coumarin, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Citrate, Sorbic Acid.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold200 ml
MærkeRITUALS
SerieThe Ritual of Sakura
KategoriBodyshampoo
Se altMindre kemi Bodyshampoo
Se altVegansk Bodyshampoo
Se altRITUALS Bodyshampoo
Se altThe Ritual of Sakura Bodyshampoo
Varenummer757162
Fabrikant, EURituals Cosmetics
Herengracht 541
1017 BW Amsterdam
The Netherlands
Fabrikant kontaktwww.rituals.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

  • God duft (28)

Se flere anmeldelser

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Materialist med speciale i Hudpleje og Helsekost

Se profil
Den gamle Hanami-ceremoni fra Japan fejrer kirsebærblomstens forgængelige skønhed. Som livet selv er dens skønhed kortvarig og dyrebar og skal nydes i fulde drag. Følg Rituals 3 trin og og oplev hver dag som en ny begyndelse.

The Ritual of Sakura Foaming Shower Gel
Træd ind i bruseren og rens kroppen fra top til tå med med denne showergel. Når den kommer i kontakt med vand forvandles den fra gel til en rig, silkeblød skum.
The Ritual of Sakura Body Scrub
Fortsæt med vores sukker scrub som masséres ind på fugtig hud, for at fjerne døde hudceller, stimulere dannelsen af nye hudceller og få huden på din krop til at se frisk og fornyet ud.
The Ritual of Sakura Body Cream
Dup dig selv tør, og massér denne creme ind i huden, som giver intens næring. Cremen benytter en særlig teknologi, som gør den fløjlsblød og nem at påføre på hele kroppen.
Nuværende produkt
RITUALS The Ritual of Sakura Foaming Shower Gel 200 ml
200 ml
RITUALSThe Ritual of Sakura Foaming Shower Gel
89,95 kr.
(80)
RITUALS The Ritual of Sakura Body Scrub 250 ml
250 ml
RITUALSThe Ritual of Sakura Body Scrub
139,95 kr.
(16)
RITUALS The Ritual of Sakura Body Cream 220 ml
220 ml
RITUALSThe Ritual of Sakura Body Cream
169,95 kr.
(49)
399,85 kr.

Optjen 40 point at handle for

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.8
Baseret på 80 anmeldelser
98% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
568
47
35
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
V
Valentina, 29 år
1 uVerificeret køb
GreatLove the product
E
eva, 54 år
1 mdVerificeret køb
Super lækkerDufter dejligt og behageligt at bruge og gør huden lækker
Z
Zinab, 39 år
1 mdVerificeret køb
Bedste showerfoamYndlingsshowerfoam. Dejlig skummende og dufter fantastisk.
B
Betina, 51 år
1 mdVerificeret køb
ForkælelseVirkelig lækker body"shampoo" Bliver en fast must have
Viser 4 af 80