KUN ONLINE
1 / 1
KUN ONLINE

Gliss Colour Perfector Balsam

Størrelse:200 ml
stk. 16,95 kr.

+ evt. fragt

Optjen 2 point hos Club Matas

Bemærk: Minimumskøb er 3 stk. Prisen er pr. stk.

  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

Forhandles kun online

Balsam til farvet hår og hår med striber

Farvet hår mister sin farvedynamik ved hyppig hårvask. Det har brug for særlig pleje for at bevare sin intense farve og luminans. Gliss Color Perfector balsam kombinerer en hyaluronblanding og tranebærekstrakt og genopbygger hårets indre strukturer i dybden, samtidig med at det beskytter en intens farvedynamik.

Gliss Care Level: 3 – Pleje i dybden med formler til at genopbygge håret i dybden med højtydende ingredienser. Denne Gliss balsam genopbygger håret i dybden, yder farvebeskyttelse i op til 13 uger og giver glansfuldt farvet hår***. Den behandler håret, så det er lige til at rede ud. Denne farvede balsam glatter og blødgør håret, genopbygger det i dybden og efterlader det sundt og skinnende. Med en nærende frugtagtig duft. 96% af ingredienserne er af naturlig oprindelse.*

Overblik over produktfordele:
- Balsam til glansfuldt farvet hår med genopbyggende virkning og farvebeskyttelse
- Til farvet hår og hår med striber
- Gliss Care Level 3 – Pleje i dybden
- 100% stærkere hår***
- Let at rede ud
- Indeholder hyaluronblanding og tranebærekstrakt
- 96% af ingredienserne er af naturlig oprindelse*
- Flaske fremstillet af 80% genbrugsmaterialer****

*inkl. vand
***vs. ubehandlet hår
****eksklusive hætte og etiket
Påfør nænsomt i vådt hår efter hårvask. Skyl grundigt! Anvendes regelmæssigt. Få mest ud af denne balsam ved at bruge Color Perfector shampoo først.
Aqua (Water, Eau), Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Dimethylsilanol Hyaluronate, Glycerin, Hydrolyzed Keratin, Magnesium Citrate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Palmitate, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Citric Acid, Dimethicone, Polyquaternium-37, Cetrimonium Chloride, Dicaprylyl Carbonate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sorbic Acid

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold200 ml
Enhedspris84,75 kr./l
MærkeSchwarzkopf
SerieGliss
KategoriHårkur
Se altSchwarzkopf Hårkur
Se altGliss Hårkur
Varenummer576149
FabrikantHenkel Danmark A/S
Industriparken 21A
2750 Ballerup
Danmark
Fabrikant kontaktschwarzkopf.dk@henkel.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

  • God duft (10)
  • Blødt hår (8)

Se flere anmeldelser

Bemærk: Der er minimumsantal på dette produkt i webshoppen. Du kan fortsat købe enkelt styk i vores butikker hvis det er på lager i butikken.

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.5
Baseret på 27 anmeldelser
96% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
517
47
33
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
M
Mette, 44 år
1 d
Prisvenlig balsamSuper dejlig balsam som efterlader håret blødt og glansfuldt. Den fedter ikke håret og har en virkelig dejlig duft som jeg elsker.
K
katrine, 32 år
1 d
Dejlig lækkerDejligt lækker, efterlader håret med en velhavende duft, samt super blødt.
N
Natascha, 30 år
6 d
Fil og velduftendeLækker balsam med fin duft Virker efter hensigten og kan klart anbefales
J
Jeanett, 33 år
1 u
Fin balsamFin balsam der gør håret blødt og nemt at rede ud. Synes ikke det gør den store forskel ift. at få hårfarven til at holde længere og mit hår fedter hurtigere ved brug af balsam.
Viser 4 af 27