Kun online
1 / 1
Kun online

Castile Soap Tea-Tree

Variant:240 ml
109,95 kr.

+ evt. fragt

  • Udsolgt online

    Forhandles kun online

    Naturlige ingredienser
    Med økologisk indhold
    Tør hud
    Dr. Bronner's klassiske 18-i-1 Castile sæbe-formel er enkel og økologisk samt baseret på ægte kvalitet og ekspertise.

    En kombination af organiske kokosnød-, jojoba- og hamp-olier skaber sammen med rene olier en unik sæbe, der rengøre effektivt uden at være slibende. Sæben producerer en fløjlsagtig skum, der efterlader huden silkeblød og forfrisket.

    Duften af denne sæbe transporterer dig øjeblikkeligt tilbage til dine smukkeste sommereventyr i naturen og lader erindringerne boble op på din solkysede hud. Vores rene naturlige sæbe indeholder som basisopskrift den samme sammensætning af organisk kokosnød, oliven, palme-kerne, hamp og jojobaolier. Tilsætningen af den naturlige essentielle tetræolie giver sæben en vidunderlig naturlig duft.
    Vores 18-i-1 naturlige sæbe er pakket i en 100% genbrugsflaske.

      Anvendelse

    • Læg 2-3 dråber i din hånd, og skum forsigtigt. Nyd den fløjlsagtige skum og skyl derefter grundigt af.

    • Tilsæt 2 spiseskefulde af vores naturlige sæbe til dit badevand for et duftende tilsætningsstof til badet. De naturlige æteriske olier frigiver endnu mere af deres beroligende aroma i varmt vand.
    HudtypeNormal, Tør

    Sikkerhedsadvarsler

    Undgå øjenkontakt. Hvis dette sker, så skyl med vand.
    Indhold240 ml
    Enhedspris458,13 kr./l
    MærkeDr. Bronner's
    SerieTeaTree
    KategoriBodyshampoo
    Se altVegansk Bodyshampoo
    Se altØkologisk Bodyshampoo
    Se altDr. Bronner's Bodyshampoo
    Se altTeaTree Bodyshampoo
    Varenummer716763
    Fabrikant, EUDr. Bronner’s Europe GmbH
    Judenberg 2
    D-88471 Laupheim
    Germany
    Fabrikant kontaktcontact@drbronner.eu
    FabrikantDr. Bronner’s Magic Soaps
    P.O. Box 1958
    CA 92085 Vista, California
    US
    Fabrikant kontaktinfo@drbronner.com

    Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

    • Dankort
    • MobilePay
    • Visa
    • Mastercard
    • Anyday

    Personlig rådgivning

    Book en tid

    Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

    Club Matas

    Kundeanmeldelser

    0
    Baseret på 0 anmeldelser
    0% der har anmeldt anbefaler produktet
    Se fordelingen af stjerner her
    Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
    Sorter efter
    M
    mette, 34 år
    7. maj 2020Verificeret køb
    475 ml
    Dejlig hudFedter ikke, og efterlader min hud dejlig blød. Passer godt til min tør hud. Duften er dog anderledes, og skal lige vænne mig til den.
    I
    Ida, 19 år
    21. apr. 2020Verificeret køb
    60 ml
    ganske godt produktgjorde mine fingre lidt våde først, samt dele af ansigtet (med en spray) og så dryppede jeg det ud i håndfladen og smurte i ansigtet. det føles så fint på huden. har sensitiv hud, og min bliver lidt tør efter brug til tider
    Viser 2 af 2