
Nyhed
1 / 1
Størrelse:150 ml, refill
Pris: 949,95 kr.
Med dette produkt får du fri levering ·
Succes får en dybere betydning, når den deles. BOSS Bottled Beyond for Her Eau de Parfum hylder “BOSS Recognize BOSS”-mentaliteten – en feminin og inspirerende parfume, der hylder kvinder, som sigter højere og samtidig løfter dem omkring sig. Fra personlig udvikling til fælles styrke indfanger denne BOSS-duft energien i både at blive inspireret og inspirere. Duften flyder med opløftende energi i en strålende peony-maple-komposition, hvor blomstrende friskhed møder varm sødme. En blomstrende pæonakkord indfanger blomstens mest strålende og feminine udtryk, mens en varm ahornakkord med noter af gylden sirup tilfører dybde og sødme. Træ- og amberakkorder afrunder kompositionen og skaber en elegant og langvarig duft, hvor kontraster mødes i perfekt harmoni. Bold. Balanced. Beyond.
- Feminin, varm og balanceret parfume
- Duftfamilie: Ambery Floral
- Eau de Parfum
- Refillable
Quentin Bisch, Benoist Lapouza og Louise Turner er parfumørerne bag BOSS Bottled Beyond for Her - skabt med en balance mellem nichehåndværk og stærk tiltrækningskraft.
I et nyt og kraftfuldt udtryk for BOSS-femininitet kendetegnes det unikke flakondesign af det ikoniske Double B-monograms skulpturelle, men bløde linjer. Det krystalklare glas afslører den ferskenrosa duft indeni, mens en blank sort hætte og en guldfarvet detalje med læderlignende finish løfter flakonens silhuet som et stærkt statement.
Inspiration

Stories artikel
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- KKatrine34 år1 d50 mlBedømt 5.0 ud af 5 stjernerKlassisk og moderne på samme tid
I første omgang virker denne duft meget klassisk, men når man påfører den huden, ændre den sig og bliver mere nuanceret. Jeg oplever duften som meget "let", sensuel og med en dyb krydret karakter. Designet af parfumen er holdbar, elegant og luksuriøst.
Katrine anbefaler dette produkt - UUte51 år1 d30 mlBedømt 3.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Kraftig duftJeg er desværre ikke fan af den nye duft. Den er meget kraftig og derfor ikke lige mig.
- EEva36 år1 d50 mlBedømt 5.0 ud af 5 stjernerDufter godt og holder længe
Parfumen har en sødlig, let krydret duft. Ved første sprøjt fremstår den lidt for kraftig til min smag, men når den første damp først lægger sig, er den rigtig lækker. Den holder sin duft længe og grundet den kraftige/intense duft er 1-2 sprøjt nok til at jeg er velduftende hele dagen.
Eva anbefaler dette produkt - CCamilla33 år1 d100 mlBedømt 5.0 ud af 5 stjernerSom en krydret blomst
Denne duft er både kraftig, sød & med en lettere syrlig note :) Jeg er helt vild med den! Fordi selvom den virker tung i duften ved første sprøjt, så kommer de andre noter frem lidt efter og gør den helt perfekt. 2 sprøjt er nok og så dufter du som en krydret blomst resten af dagen.
Camilla anbefaler dette produkt - MMichelle37 år2 d50 mlBedømt 5.0 ud af 5 stjernerLangtidsholdbar skøn duft
En god kraftig parfume som holder duften i lang tid. Parfumen er i den ‘tungere’ ende, men ikke for ‘tung’. Jeg er rigtig glad for den og kan anbefale den hvis man er til parfumer der dufter kraftigt.
Michelle anbefaler dette produkt - KBKatja Blak31 år3 d50 mlBedømt 5.0 ud af 5 stjernerGod duft og holder godt
Lækker duft som holder godt i løbet af dagen. God sprayknap. Super flot flaske/design. Jeg anbefaler klart denne duft.
Katja Blak anbefaler dette produkt


Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies