1 / 1
L'Eau Eau de Toilette
Variant:40 ml
429,95 kr.
- Kan afsendes med det samme.
- Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.
På lager i 94 butikker ·
Jimmy Choo L’Eau Eau de Toilette er en frisk og feminin blomsterduft med delikate og rene noter af bergamotte, hibiscusblomst, nektarin pæon og musk. L’Eau har et dejligt friskt udtryk, der får den til at føles let og luftig på huden. En ideel duft til dig, der elsker sprøde blomsterdufte, der får dig til at tænke på forår, solbadede blomsterenge og bløde skyer.
Form | Spray |
Duftfamilie | Citrus |
ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BHT, CI 60730 (EXT. VIOLET 2), LINALOOL, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, HY DROXYCITRONELLAL, GERANIOL, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, BENZYL ALCOHOL
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Indhold | 40 ml |
Enhedspris | 10.748,75 kr./l |
Mærke | Jimmy Choo |
Serie | L'Eau |
Kategori | Eau de Toilette |
Se alt | Jimmy Choo Eau de Toilette |
Se alt | L'Eau Eau de Toilette |
Varenummer | 697819 |
Fabrikant | Interparfums 10 rue de Solferino 75007 Paris FRANCE |
Fabrikant kontakt | ethellier@interparfums.fr |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Sorter efter
KS
Kirsten Steen, 70 år1 årVerificeret køb
40 ml
FintFint men tåler det ikke
R
Ronja, 25 år1 årVerificeret køb
40 ml
Frisk og sødDejlig duft som holder længe
Den er frisk og ikke for sød
L
Lisa, 41 år1 årVerificeret køb
40 ml
God frisk duftMin nye yndlings parfume
A
Annika, 30 år30. nov. 2022
60 ml
Skøn duftDet er en parfume med en rigtig skøn duft der balancere godt mellem sød og frisk.
Viser 4 af 31