Loading...
1 / 1
  • 360 product preview
  • Vil du se videoen?
    Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
    Vil du se videoen?
    Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Variant:150 ml
174,95 kr.
  • Udsolgt online

    På lager i 90 butikker ·

    Køb sammen med
    M.COSMETICS
    Professional Gentle Facial Cleansing Pad
    49,95 kr.
    Vegansk
    Uden parfume
    En mild ansigtsrens, der er tilpasset til at fjerne makeup, samtidig med at huden holdes blød og fugtgivet.

    Formlen indeholder Squalane sammen med andre lipofile estere, der er blide, fugtighedsgivende og effektive til at opløse makeup og urenheder, og sørger samtidigt også for at gøre fordelingen af produktet nemmere.

    Massér produktet mellem dine hænder i et par sekunder, inden du påfører det på ansigtet.

    Konsistensen skifter fra en balmlignende konsistens til en klar olie.

    Dette gør det muligt for de emulgerende saccharoseestere i formlen at opløse makeup og urenheder og fjerne dem, når du skyller dit ansigt med vand.

    Rensen er ikke-komedogen, den er sæbefri og mild nok til at blive brugt dagligt uden at udtørre huden, hvilket gør det velegnet til alle hudtyper. "
    HudtypeNormal
    Tag en lille mængde og opvarm mellem dine hænder. Lad produktet smelte ind til en olie. Påfør på tørt ansigt og masser produktet ind i huden. Vask derefter af med varmt vand.
    Opstår irritation, stop brug og kontakt læge. Anvend kun som foreskrevet. Patchtest anbefales før brug. Opbevares utilgængeligt for børn.
    Squalane. Aqua (Water). Coco-Caprylate/Caprate. Glycerin. Sucrose Stearate. Ethyl Macadamiate. Caprylic/Capric Triglyceride. Sucrose Laurate. Hydrogenated Starch Hydrolysate. Sucrose Dilaurate. Sucrose Trilaurate. Polyacrylate Crosspolymer-6. Isoceteth-20. Sodium Polyacrylate. Tocopherol. Hydroxymethoxyphenyl Decanone. Trisodium Ethylenediamine Disuccinate. Malic Acid. Ethylhexylglycerin. Chlorphenesin. Please be aware that ingredient lists may change or vary from time to time. Please refer to the ingredient list on the product package you receive for the most up to date list of ingredients.

    OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

    Indhold150 ml
    MærkeThe Ordinary
    KategoriRens & Vask
    Se altParfumefri Rens & Vask
    Se altMindre kemi Rens & Vask
    Se altThe Ordinary Rens & Vask
    Varenummer779770
    FabrikantWhitman LBS NV
    Nijverheidstraat 15
    2260 Oevel
    Belgium
    Fabrikant kontaktcontactmanufacturer@elcompanies.com

    Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

    • Dankort
    • MobilePay
    • Visa
    • Mastercard
    • Anyday

    Personlig rådgivning

    Book en tid

    Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

    Club Matas

    Gratis hudtest

    Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

    Club Matas

    Eksperten guider

    Opnå balanceret og næret hud med dette nøje udvalgte sæt. Start med Squalane Cleanser for at fjerne makeup og snavs. Brug Niacinamide 10% + Zinc 1% serum for at reducere porer. Afslut med Natural Moisturizing Factors + PhytoCeramides for at styrke barrieren.

    Squalane Cleanser
    Udsolgt online -
    En mild ansigtsrens, der fjerner makeup og holder huden blød og fugtig. Indeholder Squalane og lipofile estere, der effektivt opløser makeup og urenheder, samtidig med at huden forbliver næret og ikke udtørret.
    Niacinamide 10% + Zinc 1%
    Et universelt serum designet til uren hud, der hjælper med at udglatte, lysne og støtte hudens sundhed. Perfekt til at forbedre hudens tekstur og give en mere jævn hud.
    Natural Moisturizing Factors + PhytoCeramides
    The Ordinarys mest nærende fugtighedscreme. Denne rige, fugtgivende creme øger hudens hydrering med 68%, samt styrker hudbarrieren og giver langvarig fugt, hvilket gør den ideel til tør hud.
    Nuværende produkt
    The Ordinary Squalane Cleanser 150 ml
    The OrdinarySqualane Cleanser
    174,95 kr.
    (161)
    The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% 30 ml
    The OrdinaryNiacinamide 10% + Zinc 1%
    69,95 kr.
    (707)
    The Ordinary Natural Moisturizing Factors + PhytoCeramides 100 ml
    The OrdinaryNatural Moisturizing Factors + PhytoCeramides
    179,95 kr.
    (7)
    424,85 kr.

    Optjen 43 point at handle for

    Inspiration

    Kundeanmeldelser

    4.3
    Baseret på 161 anmeldelser
    86% der har anmeldt anbefaler produktet
    Se fordelingen af stjerner her
    5102
    424
    320
    29
    16
    Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
    Sorter efter
    S
    Sara, 48 år
    1 uVerificeret køb
    50 ml
    Ganske fint, men fedtet.Den er meget skønsom men også meget fedtete. Jeg er selv ligeglad, da den skyldes af med varmt vand.
    L
    Lene, 49 år
    1 uVerificeret køb
    50 ml
    Hjælper mod urenhederHar købt den til min søn på 14, og han synes at den har hjulpet hans ubrud i ansigtet. Han bruger også crem derfra.
    M
    Michaela, 29 år
    2 uVerificeret køb
    50 ml
    NemEns make up smelter af, med det på og og efterlader huden blød, desværre skal der en del til, så den er brugt op hurtigt.
    T
    Tina, 50 år
    1 mdVerificeret køb
    150 ml
    Enkel og effektivHar brugt The Ordinary Cleanser i flere år, og den føles stadigt fantastisk
    Viser 4 af 161