Fast Lav Prisprisfald
1 / 1
Fast Lav Prisprisfald

Skin Food For Face Or Body

Variant:30 ml
Fast Lav Pris
57,95 kr.82,95 kr.Spar 25,-
Optjen 6 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 238 butikker ·

Naturlige ingredienser
Hård hud
Med økologisk indhold
Sensitiv hud
Tør hud
Rejsestørrelse
Weleda Skin Food vores populære klassiker, som har været et hit siden den så dagens lys i 1926 - med præcis samme indhold som i dag.
Næringsrig universalcreme til tørre områder overalt på kroppen: hænder, fødder, albuer, læber, kinder og næse. Cremen virker regulerende på huden og efterlader huden blød og smidig.
Med en plejende basis af stedmoderblomst, kamille og morgenfrue er denne creme ideel til hele familien. Stedmoder virker beroligende og er kendt for sin kløestillende egenskaber, mens morgenfrue og kamille har en beroligende effekt på huden.
Cremen er meget velegnet til sart og meget tør og irriteret hud. Den er et mere intensivt virkende alternativ til håndcreme og dag- og natcremer, men kan også bruges til tørre læber, tørre negle eller tørre fødder. Kort sagt: overalt hvor huden trænger til intensiv pleje.
HudtypeTør, Sensitiv, Fedtet
EgenskaberReparerende, Beroligende og lindrende, Fugtgivende
SpecialbehovHård hud
StørrelseRejsestørrelse
Water (Aqua)Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lanolin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Beeswax (Cera Alba), Alcohol, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Limonene*, Viola Tricolor Extract, Fragrance (Parfum)*, Hydrolyzed Beeswax, Sorbitan Olivate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract, Arginine, Zinc Sulfate, Linalool*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*. *from natural essential oils

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold30 ml
Enhedspris1.931,67 kr./l
MærkeWeleda
SerieHudpleje
KategoriNatcreme
Se altMindre kemi Natcreme
Se altØkologisk Natcreme
Se altWeleda Natcreme
Se altHudpleje Natcreme
Varenummer905108
Fabrikant, EUWeleda AG
Möhlerstraße 3
73525 Schwäbisch Gmünd
Germany
Fabrikant kontaktinfo@weleda.se

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

  • Effektiv (15)
  • Fed (8)

Se flere anmeldelser

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.6
Baseret på 411 anmeldelser
91% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
5312
454
326
29
110
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
M
mette, 37 år
3 u
30 ml
God cremeVirkelig god creme. Bruger den til tørre hænder og tørre steder i ansigtet henover natten. Den lugter lidt at maling, synes jeg 😅😊 men den bedste jeg har prøvet..
H
Hanne, 78 år
1 mdVerificeret køb
75 ml
Super cremeBrugte Dr.Sheller’s Tidselolie & Chia creme inden den blev lavet om til en anden kvalitet. Derfor bruger jeg i dag Weleda cremen, som er næsten samme konsistens som den nævnte creme. Jeg er super tilfreds med produktet, som er en lidt fed creme.
C
Coco, 17 år
1 mdVerificeret køb
75 ml
Blandet holdningJeg synes faktisk at den er rigtigt god. Har brugt den over et halvt års tid nu, dog har den en meget skarp duft/lugt som jeg personligt ikke er særlig vild med. Min hud er heller ikke så glad for par...
C
Charlotte, 32 år
1 mdVerificeret køb
75 ml
God til tør hudJeg bruger denne som natcreme, særligt i de kolde måneder. OBS meget fedtet. Men det fungerer og min hud er perfekt fugtet om morgenen. Dufter dejlig frisk.
Viser 4 af 411