Mange går med et ønske om at stoppe med at ryge, men det er bestemt ikke altid en nem opgave. I dag har vi allieret os med professor i tobaksforebyggelse, Charlotta Pisinger, som vil dele alle sine bedste råd til et effektivt rygestop - inklusive de fejl, mange begår. Vores helse- og sundhedsrådgiver Janni vil også tage dig igennem produkter som måske vil kunne hjælpe dig i mål med dit rygestop - én gang for alle.
Sundhed & Velvære
Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Del artiklen med dine venner
Af Matas
18. december 2020
Gå ikke glip af noget! Tilmeld dig og få en påmindelse om eventet herover
Se og shop alle de produkter, der bliver nævnt i LIVEN
I dagens Matas LIVE hjælper vi dig i gang med et rygestop. I den forbindelse, har vi allieret os med professor i tobaksforebyggelse, Charlotta Pisinger samt vores helse- og sundhedsrådgiver Janni Vilhelmsen, som selv har været igennem et effektivt rygestopforløb.
Nedenfor kan du shoppe alle de produkter, der fik Janni igennem et rygestop. Du kan også shoppe direkte fra LIVEN, og få Charlotta og Jannis gode råd til, hvordan du kvitter smøgerne én gang for alle.