1 / 1

Tea Tree Shaping Cream

Variant:85 g
199,95 kr.
Optjen 20 point hos Club Matas
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 2 butikker ·

RESTMARKED
Styling voks som giver et medium til kraftigt hold. Palmevoks og botaniske ingredienser tilfører tekstur og hjælper til at forme håret. Indeholder net fibre der skaber en smidig definition og adskillelse.

Efterlader håret med en mat finish og frisk oplevelse. Kan anvendes i fugtigt eller tørt hår.
HårtypeNormalt hår
HårlængdeKort, Mellem (skulderlangt)
HoldMedium, Stærkt
EgenskaberGiver tekstur

Sikkerhedsadvarsler

Øjne. Hvis produktet kommer i øjnene, skylles straks med rent vand i mindst 15 minutter. Søg lægehjælp, hvis symptomerne fortsætter. Hud: Søg lægehjælp ved irritation. Indånding: Sørg for frisk luft ved luftvejssymptomer. Søg lægehjælp, hvis symptomerne fortsætter. Indtagelse: Behandles systematisk. Søg lægehjælp, hvis symptomerne fortsætter.
Indhold1 stk
Enhedspris199,95 kr./stk
MærkePaul Mitchell
SerieHovedbundspleje
KategoriHårvoks
Se altProfessionel Hårvoks
Se altPaul Mitchell Hårvoks
Se altHovedbundspleje Hårvoks
Varenummer676254
Fabrikant, EUG&G DANMARK
A.P. Møllers Allé 1-3
2791 Dragør
Denmark
Fabrikant kontaktinfo@paulmitchell.dk
FabrikantBocchi Laboratories
26421 Ruether Avenue
CA 91350 Santa Clarita
USA
Fabrikant kontaktinfo@paulmitchell.dk

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
Stylebox by Matas” er navnet på vores professionelle frisørsalon i Rødovre Centrum og på Købmagergade i København. Hos ”Stylebox by Matas” får du adgang til de professionelle hårpleje og -styling produkter, som hårstylister og frisører arbejder med. Vi har gjort det nemt for dig, at finde de professionelle produkter her på siden, da alle professionelle produkter nu er markeret med ikonet ”Stylebox by Matas.

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Frisør med speciale i Hårstyling og Grooming

Se profil
Tea Tree Special serien er en serie til dig som ønsker produkter der giver en frisk spafølelse hjemme i badet. Indeholder 100% ren tea tree olie fra Australien, lavendel og pebermynte som går ind og stimulerer hovedbunden og efterlader håret friskt og velduftende.

Tea Tree Special Shampoo
Alsidig shampoo til hovedbunden som mildt renser hår og hovedbund og samtidig giver dig den berømte Tea Tree-Tingle.
Tea Tree Special Conditioner
Conditioner som hjælper med at udglatte og blødgøre håret. Indeholder den berømte Tea Tree Tingle som giver hår og hovedbund en frisk duft.
Tea Tree Special Shaping Cream
Styling voks, som giver struktur og definition i håret. Indeholder Tea Tree olie som giver håret en frisk duft. Voksen giver en mat-finish med et langvarigt hold.
Paul Mitchell Tea Tree Special Shampoo 300 ml
300 ml
Paul MitchellTea Tree Special Shampoo
239,95 kr.
Paul Mitchell Tea Tree Special Conditioner 300 ml
300 ml
Paul MitchellTea Tree Special Conditioner
239,95 kr.
Nuværende produkt
Paul Mitchell Tea Tree Shaping Cream 85 g
85 g
Paul MitchellTea Tree Shaping Cream
199,95 kr.
679,85 kr.

Optjen 68 point at handle for

Inspiration